Boros na żywca

12 grudnia 2014 – Brzeg

W piątek o godzinie 18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu, przy ul. Jana Pawła II 5 odbędzie się prezentacja wierszy z „Psa i Pana”. Oprócz Wojciecha Borosa swoją najnowszą książkę pt.: „Ziemia Wróżek” będzie promował Krystian Ławreniuk. Spotkanie poprowadzi Radosław Wiśniewski. Wstęp wolny.

11 grudnia 2014 – Opole

Dzień później o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ul. Minorytów 4 odbędzie się prezentacja wierszy z „Psa i Pana”. Oprócz Wojciecha Borosa swoją najnowszą książkę pt.: „Ziemia Wróżek” będzie promował Krystian Ławreniuk. Spotkanie poprowadzi Radosław Wiśniewski. Wstęp wolny.

10 grudnia 2014 – Wrocław

W środowy wieczór o g. 18.00 we wrocławskiej księgarni „Tajne Komplety” (Przejście Garncarskie 2) odbędzie się prezentacja wierszy z „Psa i Pana”. Oprócz Wojciecha Borosa swoją najnowszą książkę pt.: „Ziemia Wróżek” będzie promował Krystian Ławreniuk. Spotkanie poprowadzi Radosław Wiśniewski. Wstęp wolny.

2 grudnia 2014 – Gdańsk

We wtorek o g. 18.00 w gdańskiej „Bibliotece pod Żółwiem” (ul. Św. Ducha 111/113) odbędzie się kolejna promocja tomu wierszy Wojciecha Borosa „Pies i Pan”. Spotkanie poprowadzi Tadeusz Dąbrowski. Wstęp wolny.

5 listopada 2014 – Sopot

W środę o g. 20.00 w sopockiej kawiarni „Młody Byron” mieszczącej się w Dworku Sierakowskich (ul. Józefa Czyżewskiego 12) odbędzie się kolejna promocja „Psa i Pana”, na którego okoliczność autora przepyta poeta Patrycjusz Dziczek. Wstęp, jak zwykle, wolny. Autografy gratis.

4 listopada 2014 – Poznań

We wtorkowy wieczór w ramach „XXXVII Międzynarodowego Listopada Poetyckiego” w poznańskim Pałacu Działyńskich (Stary Rynek 78) o g. 18.00 kilka wierszy z tomu „Pies i Pan” zaprezentuje autor. Czytanie odbędzie się w ramach ARTloży – całość poprowadzi Łucja Dudzińska. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia najnowszego tomu Borosa w cenie 15PLN. Wstęp wolny.

25 września 2014 – Gdynia

W gdyńskiej kawiarni „Strych” (pl. Kaszubski 7B) w ramach comiesięcznych spotkań Przystani Poetyckiej odbędzie się promocja czwartego tomu wierszy Wojciecha Borosa, pt.: „Pies i Pan”. Gospodarzem wieczoru będzie Paweł Baranowski. Na miejscu będzie można nabyć tom wierszy (15 PLN) wraz z autografem. Początek wieczoru w czwartek o g. 19.30. Wstęp wolny.

6 września 2014 – Łazieniec

Podczas XIII Ogólnopolskich Spotkań Poetów „Biała Lokomotywa” odbędzie się promocja najnowszego tomu wierszy W. Borosa „Pies i Pan”. Spotkanie odbędzie się w świetlicy sołeckiej w Łazieńcu, a poprowadzi je redaktor tomu, Radosław Wiśniewski. Początek wieczoru o g. 18.00. Wstęp wolny.

30 lipca 2014 – Gdynia

„101 sposób na” – pod tym hasłem w środę, 30.07.14 swoje wiersze z najnowszego, przygotowywanego do druku tomu wierszy zaprezentuje Autor. Spotkanie w gdyńskiej Cafeart „U Muzyk’uff” (ul. Derdowskiego 9-11) poprowadzi Andrzej Fac, a muzycznie całość domknie Maciej Łyszkiewicz (piano/śpiew). Wstęp wolny.

13 marca 2014 – Wiedeń

W ramach podsumowania polsko-austriackiego projektu Josefa Trattnera „SOFA. Polnische sofafahrten” trzynastego marca swój tekst (proza), zawarty w trójjęzycznym (niemiecko-polsko-angielskim) albumie o tym samym tytule, zaprezentuje Autor, któremu będzie towarzyszył saksofonista Krzysztof Kasprzyk. Odczyt odbędzie się w czwartek, o g. 19.00 w wiedeńskim Muzeum Secesji, przy ul. Friedrichstrasse 12. Wstęp wolny.

23 kwietnia 2013 – Gdańsk

W dzień imienin Wojciecha swoje wiersze w rodzinnym Mieście zaprezentuje sam Autor. W trakcie spotkania przewidziano,
m.in.: wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Wieczór w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki
przy ulicy Chlebnickiej 2 poprowadzi Tadeusz Dąbrowski. Początek spotkania o g. 18.00. Podczas spotkania będzie można nabyć (oprócz dwóch ostatnich tomów wierszy) 13 nr kwartalnika artystycznego „Bliza” z audiobookiem Borosa/Dymitera „Pusta noc”. Wstęp wolny.

21 lutego 2013 – Sopot

W czwartek 21 lutego o g. 20.00 w sopockim Instytucie Spraw Wszelakich (Sopot, ul. 3 Maja 69 C – tuż obok przystanku SKM Sopot-Wyścigi) odbędzie się prezentacja audiobooka poetyckiego „Pusta noc” z wierszami W. Borosa. Płytę muzycznie opracował Marcin „Emiter” Dymiter. Jest ona dodatkiem do najnowszego numeru kwartalnika artystycznego „Bliza”.
Dymiter i Boros zaprezentują się wspólnie na scenie po raz pierwszy.
Wstęp – 10 PLN (biletem będzie najnowszy nr „Blizy” – wraz z audiobookiem).

23 stycznia 2013 – Gdynia

Podczas 12. Urodzin Przystani Poetyckiej „Strych” swoje wiersze (opracowane muzycznie przez Marcina „Emitera” Dymitera)
z audiobooka „Pusta noc” (dodatek do „Blizy” nr 4/2012) zaprezentuje W. Boros. Wstęp na spotkanie – wolny.
Całość poprowadzi Paweł Baranowski. Początek o g. 19.00.

6 listopada 2012 – Gdańsk

We wtorek 6 listopada o godz. 18.00 w „Bibliotece Oliwskiej” (Filia nr 2, ul. Opata Jacka Rybińskiego 9) odbędzie się wieczór poetycki Wojciecha Borosa. Całość poprowadzi Gabriela Szubstarska. Wstęp wolny.

18 października 2012 – Gdańsk

W czwartek 18 października o godz. 19.00 w restauracji „Jaszczurówka” (Gdańsk, ul. Podkarpacka 11) odbędzie się wieczór poetycki Wojciecha Borosa. Po wieczorze przewidziano Konkurs Jednego Wiersza z nagrodami-niespodziankami. Patronat nad całym przedsięwzięciem sprawuje Rada Osiedla Brętowo. Wstęp wolny.

12 lutego 2011 – Sopot

W sobotę 12 lutego o godz. 20.00 w Kawiarence Artystycznej „Młody Byron” mieszczącej się w zabytkowym Dworku Sierakowskich (Sopot, ul. Czyżewskiego 12) będzie można posłuchać najnowszych wierszy W. Borosa. Wieczór poprowadzi poeta Patryk Dziczek. Wstęp wolny – a jakże:)

13 grudnia 2010 – Bydgoszcz

Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z cyklu „POECI.PL”, w ramach którego swoje wiersze zaprezentuje
i o gdyńskim kwartalniku artystycznym „Bliza” opowie Wojciech Boros. Spotkanie odbędzie się 13 XII 2010 (poniedziałek)
- godz. 18.00 – w Kawiarni Artystycznej „Węgliszek” w Bydgoszczy przy ul. Stefana Batorego 1.
Wieczór poprowadzi Jarosław Jakubowski. Wstęp wolny.

17 października 2010 – Dublin

W niedzielny wieczór w podziemiach klasztoru ojców Dominikanów (wejście – furtką od Upper Dorset St, Dublin 1) promocja najnowszego numeru gdyńskiego kwartalnika artystycznego „Bliza”. Całość poprowadzi Dominik Guzik i – gościnnie – redaktor działu poezji Wojciech Boros – start o godz. 20.00. Przewidziano także „Hyde Park Poetycki” – każdy chętny będzie mógł zaprezentować swoje wiersze. Wstęp wolny.

29 kwietnia 2010 – Gdynia

W czwartkowy wieczór o godz. 20.00 w ramach cyklu spotkań „Poeci 70″, organizowanych przez Grupę Poetycką WARS
i Salon Literacki.pl, w „Klubokawiarni” (Gdynia, ul. Murat Paszy 19) swoje najnowsze wiersze zaprezentuje Wojciech Boros.
Wieczór poprowadzi Piotr W. Rudzki. Podczas spotkania będzie można nabyć dwa ostatnie tomy wierszy WB. Wstęp wolny.

8 kwietnia 2010 – Brzeg

W ramach „XII Konfrontacji Literackich Syfon – Poeci dla Tybetu” w brzeskim Niezależnym Ośrodku Kultury „Herbaciarnia”,
odbędzie się wieczór poetycki Tomasza Pietrzaka i Wojciecha Borosa. Początek spotkania w czwartek o godz. 19.00
- całość poprowadzi Radosław Wiśniewski. Wstęp wolny.

30 września 2009 – Londyn

W środowy wieczór o godz. 19.30 w londyńskiej „Jazz Cafe” w POSK (238-246 King Street, London W6 0RF) odbędzie się wieczór poetycki W. Borosa połączony z pokazem wideoartu Anny Marii Boros „Złe zamiary” zrealizowanego do tekstów autora.
Wieczór zaistnieje w ramach większej całości – przewidziano także: koncert, wystawę i otwarty mikrofon dla poetek/-ów.
Całość zaaranżowała i poprowadzi Anna Maria Różańska. Wstęp wolny.

16 września 2009 – Lębork

W środowy wieczór o godz. 18 w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” (ul. Gdańska 12/13) odbędzie się wieczór poetycki Wojciecha Borosa inaugurujący nowy cykl lęborskich spotkań z poetami „Wiatr w słowa”. Przed Borosem wystąpi utalentowana młoda poetka
- Marta Borzeszkowska. Przewidziano także pokaz videoartów Anny Marii Boros zrealizowanych do tekstów WB.
Spotkanie poprowadzi Patryk Zimny. Wstęp wolny.

4 września 2009 – Gdańsk

Centrum Kultury w Gdyni oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają na wieczór poetycki, podczas którego swoje wiersze zainspirowane epizodami II Wojny Światowej zaprezentują: Wojciech Boros (Gdańsk), Jarosław Jakubowski (Bydgoszcz) i Radosław Wiśniewski (Brzeg). Spotkanie poprowadzi Piotr Wiktor Lorkowski. Tym razem, w piątek, zapraszamy do Filii Gdańskiej WiMBP, mieszczącej się w Gdańsku przy ul. Mariackiej 42. Początek – godz. 18.00. Po wieczorze będzie można nabyć okolicznościowy tom wierszy ww. autorów pt. „Silni Zwarci Wrażliwi”, wydany w limitowanym nakładzie 100 egz. Na obydwa spotkania – wstęp wolny.

3 września 2009 – Gdynia

Centrum Kultury w Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej ORP „Błyskawica” oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają na wieczór poetycki, podczas którego swoje wiersze zainspirowane epizodami II Wojny Światowej zaprezentują: Wojciech Boros (Gdańsk), Jarosław Jakubowski (Bydgoszcz) i Radosław Wiśniewski (Brzeg). Spotkanie poprowadzi Piotr Wiktor Lorkowski. Całość odbędzie się na pokładzie ORP „Błyskawica” w Gdyni o godz. 18.00. Po wieczorze będzie można nabyć okolicznościowy tom wierszy ww. autorów pt. „Silni Zwarci Wrażliwi”, wydany w limitowanym nakładzie 100 egz.

17 lipca 2009 – Sopot

W piątek 17.07 o godz. 20 w nowo otwartym klubie „Spółdzielnia Literacka” (Sopot, ul. Jana Kazimierza 2) odbędzie się spotkanie poetyckie z Wojciechem Borosem. Po wieczorze ok. godz. 21.30 zagra „Kyst duo”. Spotkanie poprowadzą: Kamil Kaczmarski
i reporter portalu zojcem.pl – Artur Snarski Birk Kowalski. Po wieczorze będzie można nabyć dwa ostatnie tomy wierszy:
„Jasne i Pełne” oraz „Złe zamiary”. Wstęp wolny.

18 maja 2009 – Łódź

W poniedziałek w Kawiarni Literackiej przy Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi (Łódź Fabryczna, ul. Zachodnia 93,
wejście od ul. Więckowskiego) odbędzie się „Wieczór autorski z bagażem (poezji)”, w ramach którego swoje wiersze zaprezentują członkowie i sympatycy Grupy Poetyckiej „WARS” w składzie: Daria D. Lisiecka, Wojciech Boros, Lech K. Landecki i Piotr W. Rudzki. Początek wieczoru o godz. 18. Całość poprowadzi Marta Gajewska. Wstęp wolny – jak zwykle.

17 maja 2009 – Kutno

W niedzielę wieczorem w ramach festiwalu „Złoty Środek Poezji” odbędzie się wieczór poetycki „3City4You”, połączony z prezentacją wideoartu Anny Marii Boros pt.: „Dasein”. Swoje wiersze zaprezentują: Anna Wieser, Wojciech Boros, Lech Landecki, Dawid Majer
i Artur Nowaczewski. Początek spotkania w Kutnowskim Domu Kultury (ul. Żółkiewskiego 4) o godz. 17. Wstęp wolny, a jakże!

15 maja 2009 – Sieradz

Kolejna promocja „Złych zamiarów” odbędzie w Sieradzu, w bibliotece na terenie… szpitala przy ul. Armii Krajowej 7 (II piętro, sala 231). Wieczór poprowadzi Maria Duszka. Start o godz. 18. Wstęp swobodny.

PS.: Z tego, co mi wiadomo – na razie jestem zdrowy ;)

14 maja 2009 – Toruń

Drugiego dnia jubileuszowego „X Majowego BUUMU Poetyckiego” w studenckim klubie „OD NOWA” (ul. Gagarina 37A) swoje wiersze zaprezentują m.in.: Wojciech Boros, Edward Pasewicz, Mariusz Sieniewicz, Joanna Wajs, Adam Wiedemann, Anna Wieser.
Początek o godz. 20. Wstęp wolny.

15 marca 2009 – Dublin

Tym razem w podziemiach klasztoru ojców Dominikanów (wejście – furtką od Upper Dorset St, Dublin 1). Całość poprowadzą Monika Zawolik & Dominik Guzik – start godz. 20.00. Swoje wiersze zaprezentują: Joanna Bonarska (Gdańsk/Dublin), Wojciech Boros (Gdańsk) i Ola Perzyńska (Gdańsk/Londyn). Odbędzie się także prezentacja dwóch videoartów Anny Marii Boros (Gdańsk):
„homo poeticus” i „Złe zamiary”. Wstęp wolny.

14 marca 2009 – Dublin

W siedzibie POSK – Domu Polskim w Dublinie mieszczącym się przy 20 Fitzwilliam Place, Dublin 2, odbędzie się wieczór artystyczny, podczas którego swoje wiersze zaprezentują: Joanna Bonarska (Gdańsk/Dublin), Wojciech Boros (Gdańsk) i Ola Perzyńska (Gdańsk/Londyn). Odbędzie się także prezentacja dwóch videoartów Anny Marii Boros (Gdańsk): „homo poeticus” i „Złe zamiary”.
Spotkanie poprowadzi Krystyna Taylor-Pycińska. Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

8 grudnia 2008 – Żukowo

W poniedziałek 8 grudnia w podgdańskim Żukowie odbędzie się ostatnia w tym roku promocja „Złych zamiarów”.
Wieczór w gościnnym pubie „Vice Versa” (ul. Książąt Pomorskich 1) poprowadzi Arkadiusz Grzędzicki. Początek spotkania o godz. 19.

8 listopada 2008 – Szczecin

Podczas kilkudniowego I Festiwalu Literackiego „Herbert. Reaktywacja?” na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (ul. Korsarzy 34) odbędzie się m.in. dyskusja „Literacka mapa Polski: Wrocław – Warszawa – Gdańsk – Szczecin?”, w której udział wezmą:
W. Boros (Gdańsk), E. Glińska (Warszawa), A. Ruman (Police/Szczecin), M. Ł. Makowski (Stargard Szczeciński) i inni.
Debatę poprowadzi Sławomir Iwasiów – startujemy o 17.45. Po dyskusji przewidziano „Głośne czytanie poezji” dla wszystkich zainteresowanych – wstęp wolny.

4 listopada 2008 – Gdańsk

Pomost Literacki „Morena” (Dom Kultury, ul. Z. Nałkowskiej 3) zaprasza na wieczór artystyczny, podczas którego wystąpi Grupa Poetycka WARS (Baranowski, Boros, Kowalczyk, Landecki, Rudzki, Szymański), Piotr W. Rudzki otworzy wystawę zdjęć „Wąskie linie snów”, zaś Anna Maria Boros pokaże video art pod tym samym tytułem. Początek wieczoru o godz. 19.
Całość poprowadzi Wojciech Boros.

29 października 2008 – Gdańsk

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zaprasza na promocję najnowszego tomu wierszy Wojciecha Borosa – „Złe zamiary”.
Słowo wstępne wygłosi poetka i krytyczka Ariana Nagórska. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany video art Anny Marii Boros zainspirowany wierszami autora. Początek wieczoru o godz. 18 – galeria GTPS „Punkt”, ul. Chlebnicka 2.

21 września 2008 – Dublin

Podobno od przybytku głowa nie boli, a zatem w niedzielę kolejny wieczór w stolicy Irlandii; tym razem w podziemiach klasztoru ojców Dominikanów (wejście – furtką od Upper Dorset St, Dublin 1). Całość poprowadzą Monika Zawolik & Dominik Guzik – start godz. 20.00. Na obydwa wieczory wstęp wolny. Po spotkaniach będzie można nabyć dwa ostatnie tomy wierszy Borosa, tj. „Jasne i Pełne” oraz „Złe zamiary”. Jak komuś piątek nie pasuje, to może spotkamy się w niedzielę?

19 września 2008 – Dublin

W siedzibie POSK – Domu Polskim w Dublinie mieszczącym się przy 20 Fitzwilliam Place, Dublin 2, odbędzie się wieczór poetycki Wojciecha Borosa. Spotkanie poprowadzi Krystyna Taylor-Pycińska. Początek o godz. 19.00. Zapraszamy.

31 sierpnia 2008 – Nieszawa

W ramach X Ogólnopolskich Spotkań Poetów „Biała Lokomotywa” (29-31.08) w samo południe w nieszawskim Muzeum im. Stanisława Noakowskiego odbędzie się m.in. promocja „Złych…” imć Wojciecha Borosa. Początek o godz. 12.00. Wstęp wolny.

16 sierpnia 2008 – Gdańsk

W ramach IV Festiwalu Instalacji Lirycznych (15-17 sierpnia, Wyspa Sobieszewska, ul. Turystyczna 3) odbędzie się wieczór poetycki Wojciecha Borosa promujący najnowszy tom wierszy pt. „Złe zamiary”. Początek wieczoru o godz. 21.00.
O godz. 20.00 zaprezentuje swój poetycki videoart „Homo Poeticus – The Final Countdown” Anna Maria Boros.
:) Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

2 sierpnia 2008 – Chojnice

Podczas XIV „Chojnickiej Nocy Poetów” w malowniczej scenerii Fosy Miejskiej swoje wiersze zaprezentują m.in.: Adam Ziemianin, Andrzej Krzysztof Waśkiewicz i Wojciech Boros. Przewidziano także koncerty Andrzeja Sikorowskiego i Lidii Jazgar oraz wiele innych atrakcji. Noc w Chojnicach startuje o godz. 19 i potrwa do wczesnych godzin porannych. Wstęp wolny.

25 lipca 2008 – Gdynia

W ramach cyklu „Poeci z Kontenera Atakują”, który zaistnieje podczas pierwszej edycji „Gdynia Design Days”, odbędzie się wieczór poetycki Edwarda Pasewicza i Wojciecha Borosa. Początek spotkania o godz. 18.30. Prosimy kierować się na kontener nr 13, wśród innych kontenerów na placu koło Teatru Muzycznego w Gdyni stojący. Wstęp wolny.

12 lipca 2008 – Inowrocław

W ramach dwudniowych (12-13.07.08) XII Inowrocławskich Spotkań Poetyckich (spotkania, m.in. z: Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim, Adamem Wiedemannem, koncerty, konkurs jednego wiersza etc.) odbędzie się wieczór poetycki W. Borosa (Inowrocławski Dom Kultury, ul. Kilińskiego 16) – godz. 19.30. Wstęp wolny.

6 lipca 2008 – Toruń

Podczas Wolnego Rynku Poetów w Toruniu swoje wiersze zaprezentuje Jednorazowa Grupa Objazdowa z Gdańska w składzie: Wojciech Boros, Lech Landecki i Piotr W. Rudzki. Przewidziano także prezentacje poetów z Torunia, Olsztyna, Ostródy, Warszawy, Brzegu. Czytanie odbędzie się na toruńskim Rynku w ogródku Teatru Wiczy o godz. 20. Zapraszamy.

21 czerwca 2008 – Sosnowiec

W „Pubie-Galerii Patelnia 36″ przy ul. Warszawskiej 3 odbędą się „Sosnowieckie Zderzenia Poetyckie”: Gdańsk (Boros, Wencel, Więcek) vs Sosnowiec (Będkowski, Kula, Matusz). Całość poprowadzi Edyta Antoniak. Wieczorowi będzie towarzyszyła wystawa rysunków inspirowanych wierszami autorów oraz minikoncert Patryka Filipowicza. Wstęp wolny, startujemy o godz. 18.00.

6 czerwca 2008 – Szczecinek

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku zaprasza na „Piknik Poetycki” (ogród SAPiK przy ul. Kilińskiego).
W programie m.in.: prezentacje wierszy z najnowszych tomików poetyckich: Krystyny Mazur i Piotra Prokopiaka ze Szczecinka oraz W. Borosa z Gdańska. Przewidziano także I Szczecinecki Slam Poetycki (nagroda główna 300PLN), który poprowadzi Wojciech Boros, a także inne atrakcje wierszami podszyte… Początek imprezy o godz. 19.

29 maja 2008 – Gdańsk

W ramach festiwalu „Pora Poezji” w bibliotece (Filia nr 1) przy ul. Grunwaldzkiej 44 we Wrzeszczu odędzie się „Poetycki dialog gdańskich pokoleń”. Udział wezmą: Zbigniew Jankowski, Andrzej K. Waśkiewicz, Kazimierz Nowosielski, Eugeniusz Kupper,
Wojciech Boros, Piotr Cielesz, Barbara Piórkowska. Dyskusję poprowadzi: Anna Janko. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

6 maja 2008 – Toruń

Klub „Złote Jajo” (ul. Przedzamcze 6B) w Toruniu zaprasza na wieczór z cyklu „Prezentacje Poetyckie” – w ramach którego swoje wiersze zaprezentują: Joanna Herman (Gdynia), Daria Danuta Lisiecka (Aleksandrów Kuj.) oraz „BORLANDBAR”,
czyli Lech Landecki i Wojciech Boros – duet alkoliryczny z Gdańska. Spotkanie poprowadzi Hania Grewling. Początek o godz. 19.
Wstęp, jak zwykle – wolny.

25 kwietnia 2008 – Piła

W piątek o godz. 18 w pilskim Muzeum Stanisława Staszica przy ul. Browarnej 18 odbędzie się kolejna promocja „Złych zamiarów”. Spotkanie poprowadzi Ewa Nowakowska. Wstęp wolny.

24 kwietnia 2008 – Olsztyn

Promocja tomu W. Borosa „Złe zamiary” w Olsztynie odbędzie się w czwartek o godz. 18 w „Coffee Point” (księgarnia Książnicy naprzeciwko Ratusza, II p.). Spotkanie poprowadzi Nina Olszewska z kwartalnika literackiego „Portret”. Wstęp wolny.

19 kwietnia 2008 – Toruń

W toruńskim Teatrze Wiczy w sobotę o godz. 19 kolejna promocja „Złych zamiarów”. Imprezę poprowadzi Grzegorz Giedrys.
Teatr Wiczy mieści się przy Rynku Staromiejskim 1. Wstęp wolny.

18 kwietnia 2008 – Dąbrowa Górnicza

W piątek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Borosem, autorem tomu „Złe zamiary”.
Gospodarzem wieczoru w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej (ul. 3 Maja 30) będzie Paweł Lekszycki.
Po wieczorze odbędzie się konkurs jednego wiersza „Poza biegun Pegaza” – wiersze będzie oceniało jury w składzie: Lekszycki&Boros.
Wstęp wolny.

17 kwietnia 2008 – Aleksandrów Kujawski

W aleksandrowskim klubie „Fado” odbędzie się promocja „Złych zamiarów” W. Borosa. Wieczór poprowadzi Daria Danuta Lisiecka. Początek spotkania o godz. 19. Klub „Fado” mieści się przy ul. Narutowicza 29. Wstęp wolny.

18 marca 2008 – Gdynia

We wtorkowy wieczór w gdyńskiej kawiarni „Strych” (pl. Kaszubski 7B) odbędzie się promocja tomu wierszy W. Borosa „Złe zamiary”. Spotkanie poprowadzi krytyk literacki oraz redaktor „Toposu” Piotr Wiktor Lorkowski. Początek o godz. 19.

4 marca 2008 – Puck

We wtorek w sali Centrum Kultury MOKSiR w Pucku przy ul. Lipowej 3C odbędzie się kolejna pomorska promocja „Złych zamiarów”. Spotkanie zainauguruje cykl puckich wieczorów literackich „Zatoka Słów”. Wstęp wolny – początek o godz. 18.

28 lutego 2008 – Słupsk

W ostatni czwartek lutego w słupskim Teatrze Rondo (ul. Niedziałkowskiego 5) odbędzie się promocja najnowszego tomu wierszy
W. Borosa – „Złe zamiary”. Spotkanie poprowadzi Wiesław Ciesielski, a fragmenty tomu zaprezentuje Tomasz Bielawa.
Organizatorem wieczoru jest Słupski Ośrodek Kultury. Po wieczorze będzie można nabyć „Złe zamiary” (10 PLN)
oraz otrzymać autograf. Wstęp wolny, początek o godz. 19.

23 lutego 2008 – Gdańsk

W ramach „XXI Antystressu – czekając na wiosnę” w Nadbałtyckim Centrum Kultury swoje najweselsze wiersze zaprezentuje
W. Boros. Przewidziano także liczne prezentacje muzyczno-taneczno-liryczno-tajemnicze. Początek o godz. 19.
Impreza biletowana – wstęp 10 PLN. Całość poprowadzi Tomasz Olszewski.

5 października 2007 – Sopot

Podczas Festiwalu „non iron group” o godz. 21.00 w sopockim klubie „Sfinks” (ul. Mamuszki 1) pojawią się poeci: Katarzyna „Intoxi” Rosicka & Wojciech Boros (wiersze, live objects) w ramach videoinstalacji „Codzienność”, przygotowanej przez Roberta Sochackiego. Przewidziano także koncerty, performance, wizualizacje (Prawatt, Anna Patrini, Aleph, Arszyn, Mazzoll, Rh+, Dj FCS).
Krótko mówiąc – artjazda do białego rana! Wstęp 10 PLN.

22 września 2007 – Londyn

Grupa Literacka „Polaris” zaprasza na wieczór poezji W. Borosa, który odbędzie się w sobotę 22 września o godz. 18.45
w „Ceramics Cafe” przy 6 Argyle Road (West Ealing, Londyn, W13 8AB; 15 min spaceru od Ealing Broadway).
Spotkanie poprowadzi Paweł Baranowski. Wstęp wolny.

14 września 2007 – Aleksandrów Kujawski

W ramach IX Ogólnopolskich Spotkań Poetów „Biała Lokomotywa” swoje wiersze zaprezentuje „desant gdański” w składzie: Wojciech Boros, Lech Landecki, Piotr W. Rudzki. Spotkanie odbędzie się w piątek, o godz. 19, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Kujawskim przy ul. Słowackiego 10. Pieczę nad „Białą Lokomotywą” sprawuje niezmiennie Daria Danuta Lisiecka, która także poprowadzi ww. wieczór. Wstęp wolny.

3 marca 2007 – Olsztyn

W ramach „Festiwalu Pora Poezji” (więcej o tym wydarzeniu na www.portret.org.pl) w olsztyńskim „Gacek Pubie”
(ul. M. Curie-Skłodowskiej, koło „INKI”) odbędzie się wieczór pod hasłem „Poetycki Gdańsk”, podczas którego swoje wiersze zaprezentują: Wojciech Boros, Jakobe Mansztajn i Artur Nowaczewski. Spotkanie poprowadzi Piotr Macierzyński. Początek o godz. 15.

6 października 2006 – Żukowo

W piątkowy wieczór o godz. 20.00 w żukowskim (Żukowo leży kilkanaście kilometrów od Gdańska) pubie „A.V.I.P.” odbędzie się wieczór poetycki Wojciecha Borosa. Spotkanie przygotował i poprowadzi Arkadiusz Grzędzicki. Wstęp wolny.
Uwaga – poeta nie zwraca za bilety PKS…

29 września 2006 – Londyn

W piątek o godz. 20 w londyńskiej „Ceramics Cafe”, mieszczącej się w dzielnicy West Ealing przy 6 Argyle Road (przy West Ealing Railway Station lub 15 min. od Ealing Broadway), odbędzie się wieczór liryczny „Import poezji z Trójmiasta”, w ramach którego swoje wiersze zaprezentują: Paweł Baranowski (Gdynia/Basingstoke), Wojciech Boros (Gdańsk) i Maciej Cichosz (Gdynia/Londyn).
Jeśli ktoś będzie przelotem w okolicy – zapraszamy. Wstęp wolny.

13 sierpnia 2006 – Gdańsk

W niedzielę o godz. 16 odbędzie się prezentacja impresji multimedialnej Anny Marii Boros pt.: „Survival” oraz wieczór poetycki
W. Borosa. Całość zaistnieje w ramach trzydniowego (11-13 sierpnia br.) „II Festiwalu Instalacji Lirycznych”, zorganizowanego
przez Annę Urbańczyk i Miejski Dom Kultury „Wyspa Skarbów” na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Wstęp wolny.

30 czerwca 2006 – Gdańsk

W piątkowy, letni wieczór o godz. 18 w klubie „Bolek i Lolek” przy ul. Kołobrzeskiej 57 na gdańskim osiedlu Przymorze swoje wiersze zaprezentuje „Reksio polskiej poezji” Wojciech Boros. Wstęp na wieczór wolny.

1 czerwca 2006 – Wejherowo

W pierwszy czwartek czerwca w wejherowskiej kawiarni-galerii „Insula” (ul. św. Jacka 1) odbędzie się wieczór poetycki Lecha Landeckiego i Wojciecha Borosa, czyli „Borland Bar”. Całość poprowadzi Roman Ginejt. Początek o godz. 20.
Po spotkaniu będzie można nabyć tomiki autorów. Wstęp wolny.

23 kwietnia 2006 – Sopot

W niedzielny wieczór sopocka „Mandarynka” stanie się sceną literacką. O godz. 19 swoje teksty zaprezentują: B. Piórkowska,
W. Boros, J. Dehnel, P. Macierzyński oraz D. Odija. Przewidziano także koncert zespołu „Pawilon”. Po wieczorze odbędzie się slam poetycki, w którym jurorami będą w/w autorzy.

28 marca 2006 – Szczecinek

W szczecineckiej kawiarni „Kaktus” (ul. Ordona) odbędzie się wieczór poetycki Wojciecha Borosa. Organizatorem spotkania jest Szczecinecki Ośrodek Kultury. Początek imprezy o godz. 17. Całość poprowadzi Krystyna Mazur. Na miejscu będzie można nabyć ostatni tom wierszy Borosa „Jasne i Pełne”. Wstęp wolny.

23 marca 2006 – Gdańsk

„Agencja Sztuki – Dom Aktora” oraz Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zapraszają na wernisaż malarstwa Ryszarda Kula
i prezentację wierszy Wojciecha Borosa w wykonaniu aktorki Teatru Wybrzeże Joanny Kreft-Baki.
Spotkanie odbędzie się w „Domu Aktora” przy ul. Straganiarskiej 55/56, w czwartek 23 marca, początek o godz. 18.
Wstęp na zaproszenia.

12 listopada 2005 – Gdańsk

W ramach „III Nadmorskich Spotkań Poetyckich w Sieci” swoje wiersze zaprezentują: Magda Gryszko, Julka i Mirka Szychowiak, Roman Kaźmierski, Przemysław Łośko, Zbigniew Milewski i Wojciech Boros. Wieczór odbędzie się w sobotę 12 listopada w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, przy Targu Rakowym 5/6, początek o godz. 17. Całość zorganizowała i poprowadzi Joanna Bonarska. Po spotkaniu będzie można nabyć tomiki w/w. Wstęp wolny.

19 kwietnia 2005 – Gdańsk

We wtorek 19 kwietnia o godz. 18 w galerii Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki „Punkt” odbędzie się wieczór poetycki „BORLAND BAR”, w ramach którego wiersze podawać będą: Lech Landecki i Wojciech Boros. W trakcie wieczoru przewidziano loterię poetycką – do wylosowania: pełne butelki, rękopisy, tomy wierszy, czarne skarpety i inne gadżety! Wstęp po zakupieniu specjalnej jednodniówki za jedyne 2 PLN.

20 lutego 2005 – Gdańsk

W gdańskim klubie ŻAK (ul. Grunwaldzka 195/197) odbędzie się impreza poetycka „WWW czyli WIECZÓR WIERSZY WESOŁYCH”. Swoje teksty w ramach odlotowego minispektaklu zaprezentują: K. Borkowska, M. Milewska, O. Perzyńska, B. Piórkowska,
B. Kossakowski, M. Piotrowski i W. Boros. Całość wyreżyserował Michał Kowalski. Wstęp wolny i pożądany.
Start w niedzielę o godzinie 19.

9 lutego 2005 – Gdynia

W środę 9 lutego o godz. 19 w klubie „Alfabet” (Gdynia, ul. Zygmunta Augusta 3-7) odbędzie się wspólny wieczór poetycki Wojciecha Borosa, Tadeusza Dąbrowskiego i Lecha Landeckiego – 3 x TAK. Cała trójka debiutowała tomami wierszy w drugiej połowie lat 90. Poeci mają za sobą liczne nagrody w konkursach, druki w antologiach oraz publikacje w czasopismach literackich takich jak: „Autograf”, „Fronda”, „FA-art”, „Migotania, przejaśnienia”, „Opcje”, „Topos”. Dąbrowski i Boros współpracują na stałe z czasopismami literackimi. Na spotkaniu będzie można zapoznać się z ich najświeższymi i nieco starszymi wierszami,
a także zaopatrzyć się w najnowsze tomiki. Wstęp wolny.

17 grudnia 2004 – Gdynia

W gdyńskim „Piano Clubie” (ul. Abrahama 8) w piątek o godz. 19.30 rozpocznie się wieczór poetycki (J. Bonarska, A. Pitra, W. Boros, J. Kiszczak, G. Winkel i in.) z towarzyszeniem zespołu noise’owego. Całość przygotowała grupa poetycka Aeronauci oraz trójmiejski artystyczny serwis internetowy „Przesuw”. Będzie można zakupić różne wydawnictwa poetyckie. Wstęp płatny symbolicznie
- na podstawie rzutu kostką (od 1 do 6 PLN).

11 grudnia 2004 – Gdańsk

W ramach III Wolnego Miasta Gdańsk, w stoczniowej Modelarni (należy wysiąść na przystanku SKM Gdańsk Stocznia – wstęp przez bramę nr 3) wystąpi siedemnastu poetów (m.in.: A. Pitra, W. Boros, T. Dąbrowski, S. Shuty) i kilka zespołów muzycznych. Będzie można także wystartować w poetyckim slamie, a także nabyć coś dobrego z najnowszej poezji. Organizatorem III WMG jest Akademickie Centrum Kultury w Gdańsku. Początek imprezy o godz. 18, koniec zdrowo po północy.
Niestety, wstęp płatny, i to słono – 20 PLN (studenci) i 30 PLN (normalsi).

29 października 2004 – Kraków

W piątkowy wieczór w klubie „Lokator”, mieszczącym się na Kazimierzu przy ul. Krakowskiej 10 (wejście od ul. Meiselsa),
odbędzie się kolejna promocja tomu „Jasne i Pełne”. Oprócz poezji przewidziano także minirecital gitarowy. Spotkanie poprowadzi poeta Łukasz Mańczyk. Początek o godzinie 18.30, wstęp wolny – jak zawsze.

28 października 2004 – Żyrardów

W żyrardowskim Miejskim Domu Kultury (plac Jana Pawła II nr 3) odbędzie się promocja tomu wierszy „Jasne i Pełne”.
Spotkanie poprowadzi Jerzy Paruszewski. Początek wieczoru o godz. 18.00.

13 października 2004 – Gniezno

W ramach II Festiwalu Nowej Poezji „Europa Środka” w siedzibie Collegium Europaeum Gnesnense (ul. Kostrzewskiego 5-7) odbędzie się wspólny wieczór poetycki, w którym swój udział zapowiedzieli: Monika Mostowik, Karol Maliszewski, Paweł Baranowski, Wojciech Boros, Ryszard Chłopek, Jerzy Fryckowski, Julian Gabryel, Grzegorz Giedrys, Jerzy Grupiński, Lech Landecki, Paweł Lekszycki, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Radosław Wiśniewski i Maciej Woźniak. Początek spotkania o godz. 19. Równolegle w ramach I Targów Książki Poetyckiej (w godz.12-24 na terenie CEG) będzie można nabyć książki wyżej wymienionych po promocyjnych cenach.

25 września 2004 – Warszawa

W warszawskim „Traffic Clubie” przy ul. Brackiej odbędzie się kolejny wieczór z cyklu „Noc Poetów” sygnowany przez Staromiejski Dom Kultury. W sobotę wystąpią prozaicy: Błażej Dzikowski i Jakub Winiarski oraz poeci: Joanna Wajs i Wojciech Boros. Przewidziano także koncert, pokaz tańca butoh i inne atrakcje. Początek spotkania o godzinie 20.00. Wstęp – jak zwykle – wolny.

5 września 2004 – Nieszawa

W ramach VI Ogólnopolskich Spotkań Poetów „Biała Lokomotywa” (3-5 września br., Aleksandrów Kujawski – Nieszawa), podczas wieczoru poetyckiego „Na trzy głosy” swoje wiersze zaprezentują: P. Baranowski, L. Landecki i W. Boros (wszyscy z Trójmiasta). Spotkanie odbędzie się w nieszawskim Muzeum im. S. Noakowskiego o godz. 15.30. Dla posiadaczy map Polski – Nieszawa leży nad Wisłą, kilkanaście kilometrów od Aleksandrowa Kujawskiego.

7 sierpnia 2004 – Chojnice

W sobotę o godz. 13 w Bursie dla Młodzieży Szkolnej, ul. Świętopełka 1, odbędzie się autorski „przedobiadek” poetycki Wojciecha Borosa. Tego samego dnia wieczorem o godz. 19, w Fosie Miejskiej, będzie można dodatkowo wysłuchać jeszcze kilku wierszy WB
(w doborowym gronie) w ramach kilkugodzinnej „X Chojnickiej Nocy Poetów”. Obydwie imprezy zaistnieją w ramach „II Ogólnopolskich Spotkań Poetyckich – Chojnice 2004″, które będą trwały od piątego do ósmego sierpnia bieżącego roku.

5 czerwca 2004 – Szczecin

W ramach szczecińskiego Festiwalu Poezji „ArteFakt 2004″ w Miejscu Sztuki OFFicyna (ul. Lenartowicza 3/4), o godz. 20.00 odbędzie się wspólny wieczór poetycki Joanny Mueller (Warszawa) i Wojciecha Borosa (Gdańsk). Spotkanie poprowadzi Joanna Giza-Stępień.

7 maja 2004 – Berlin

W Galerii ZERO mieszczącej się w Berlinie przy Köpenicker Str. 4 odbędzie się wieczór poetycki Wojciecha Borosa (początek o godz. 19.30). Wiersze po polsku przedstawi autor, zaś po niemiecku teksty zaprezentuje niemiecki poeta Alexander Gumz.
W razie gdyby ktoś – najlepiej wysiąść na stacji: U-Bahn Schlesisches Tor.

27 kwietnia 2004 – Sopot

W kawiarni „Zaścianek”, mieszczącej się w Sopocie przy ul. Haffnera 3/1A, o godz. 18.30 rozpocznie się wspólny wieczór poetycki Kazimierza Nowosielskiego i Wojciecha Borosa. Patronat nad spotkaniem objęła internetowa „Poetica”.

22 kwietnia 2004 – Brzeg

W ramach VI Konfrontacji Literackich SYFON 2004 (impreza potrwa od 16 do 25 kwietnia, dokładny program – Stowarzyszenie Żywych Poetów) na Małej Scenie Brzeskiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie autorskie Oli Perzyńskiej, Cezarego Domarusa
i Wojciecha Borosa pt. „Pomór pomorski”, z dysonansowym towarzyszeniem zespołu psychodelicznej poezji śpiewanej „Entropia”. Wieczór rozpocznie się o godz. 18.30.

1 kwietnia 2004 – Piła

W czwartek pierwszego kwietnia (to nie żart) w Pilskim Domu Kultury mieszczącym się przy pl. Staszica odbędzie się wieczór poetycki Wojciecha Borosa, promujący najnowszy tomik. Początek imprezy o godz. 17.

20 marca 2004 – Warszawa

W Pałacu Starej Książki w Warszawie na Woli przy ul. Działdowskiej 8A odbędzie się promocja najnowszej antologii „Cogito” zatytułowanej „Dziesięć razy rok”. Swój udział zapowiedzieli: Wojciech Boros, Dorota Dziedzic, Joanna Giza-Stępień, Aneta Kamińska, Joanna Mueller, Maria Stolarzewicz, Joanna Wajs, Łukasz Kiszka, Konrad Klecha, Magdalena Szczurko, Łukasz Wudarski.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Na wieczorze można będzie nabyć najnowszy tomik W. Borosa „Jasne i Pełne” (8 PLN).

26 lutego 2004 – Gdańsk

W ramach prezentacji internetowego kwartalnika „Przesuw” w klubie GGOG w Gdańsku-Wrzeszczu, ul. Wajdeloty 12/13 (naprzeciwko basenu „Startu”), odbędzie się kolejny wieczór literacki. Wystąpią: Barbara Piórkowska, Wojciech Boros, Jacek Kania i Jacek Kiszczak. Przewidziano także koncert grupy Rahmel z 3Miasta (reggae/ska/punk) oraz Yass Afterparty. Wstęp wolny, początek spotkania
o godz. 20.00.

5 lutego 2004 – Pasłęk

W Miejskiej Bibliotece Publicznej mieszczącej się w Pasłęku przy ul. św. Wojciecha 5, swoje najnowsze wiersze zaprezentują Wojciech Boros i Lech Landecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

15 grudnia 2003 – Sopot

Sopocki Klub Literacki „BRODWINO” im. Jerzego Tomaszkiewicza zaprasza na poetycki wieczór wigilijny, w ramach którego swoje wiersze przedstawią: Barbara Kuklińska, Agata Oriana Kwahs, Ewa Polińska-Mackiewicz, Wojciech Boros, Marek Maganiusz Kielgrzymski, Janusz Pierzak, Janusz Tartyłło i in. Wieczór odbędzie się w „Cafe Galeria”, mieszczącej się w Sopocie
przy ul. Dworcowej 4B, początek o godz. 18.00. Na miejscu będzie możliwość nabycia różnorodnych wydawnictw poetyckich.

22 listopada 2003 – Reda

Spotkanie literackie w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Redzie (ul. Łąkowa 59). Udział wezmą: Barbara Piórkowska, Wojciech Boros, Piotr Czerski, Tadeusz Dąbrowski, Jacek Kania, Adam Majewski, Artur Nowaczewski, Michał Piotrowski.
Wystąpi także zespół muzyczny Veronika Dankeshoen. Początek spotkania o godz. 18.00.

6 listopada 2003 – Sopot

W galerii afrykańskiej „Jeden świat” odbędzie się spotkanie poetyckie Lecha Landeckiego i Wojciecha Borosa pt.: „Nocny dyżur” (początek o godz. 17.30). Wieczór poprowadzi Tomek Lipski. Galeria mieści się w Sopocie przy Al. Niepodległości 874/3
(od stacji SKM Sopot Kamienny Potok 15 minut spacerem w stronę Sopotu). Na miejscu będzie można nabyć tomiki obydwu autorów.

5 listopada 2003 – Gdańsk

W Bibliotece Publicznej nr 19 w Gdańsku, ul. Dragana 26 (Chełm), o godz. 18 rozpocznie się wernisaż fotografii Tomasza Kryszenia „Światłem malowanie”, połączony z wieczorem poetyckim: Wojciecha Borosa, Dawida Majera, Andrzeja Mestwina i Dariusza Wołodźki.

30 października 2003 – Gdańsk

W Integracyjnym Klubie Artystycznym WINDA w Gdańsku, ul. Racławicka 17, w ramach Zaduszek Poetyckich swoje wiersze zaprezentują: Ola Perzyńska, Anna Pitra, Barbara Piórkowska i Wojciech Boros. Przewidziano także wystawę rysunku, przedstawienie w wykonaniu Anny Haracz i in. Początek wieczoru artystycznego o godz. 18. Bliższych informacji można zasięgnąć telefonicznie w IKA WINDA.

29 października 2003 – Gdynia

Przystań Poetycka STRYCH (Gdynia, pl. Kaszubski 7B) zaprasza na kolejną promocję tomu wierszy Wojciecha Borosa „Jasne i Pełne”, połączoną z minikoncertem trójmiejskiego barda Bartka Kalinowskiego. Wieczór rozpocznie się o godz. 20.

30 września 2003 – Gdańsk

Oficjalna promocja najnowszego tomu wierszy W. Borosa „Jasne i Pełne” – galeria „Punkt” Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, ul. Chlebnicka 2. Początek spotkania o godz. 18. Podczas wieczoru gościnnie wystąpi bard Tomasz Olszewski, który zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty „Wdowa z Grójca (po liftingu)”.

5 września 2003 – Aleksandrów Kujawski

W Miejskim Centrum Kultury, ul. Parkowa 3, podczas spotkania „W stronę wiersza” wystąpi desant poetycki z Gdańska w składzie: Barbara Piórkowska, Lech Landecki i Wojciech Boros. Całość zaistnieje w ramach trzydniowych (5-7 IX) V Ogólnopolskich Spotkań Poetyckich „Biała Lokomotywa”. Nad wszystkim czuwa Daria Danuta Lisiecka. Początek wieczoru o godz. 18.